Za šťastné slepičky!

Tak je to tu, první příspěvek na blog. Dlouho jsem přemýšlela, jak blog začít. Hledala jsem něco smysluplného, co by bylo hodno prvenství. A dnes nastal ten den..

Možná jste postřehli kauzu, která odstartovala 18/6 v médiích. Týká se šílených podmínek, ve kterých jsou chovány slepice v klecích. Těchto chovů je v ČR většina, přitom zbytek Evropy již dávno takovéto chovy nepodporuje. Slepičky jsou zde chovány v drátěných klecích, namačkány jedna na druhé, bez možnosti protáhnout si křídla. Co je ještě horší, slepice zde kolikrát žijí mezi rozkládájícími se těly zemřelých slepic, mezi roztočy a dalšími bakteriemi. Nepatřím mezi zvířecí aktivisty, ortodoxní vegany, vegetariány ani jinou podobnou skupinu. Ale po přečtení článku a shlédnutí reportáže České televize, jsem se dost zamyslela, hlavně sama nad sebou. Rozhodla jsem se, že takovéto chovy nebudu nadále podporovat!

Denně mi v práci projdou rukama desítky vajec. Již dříve jsem nad vejcemi z volného chovu přemýšlela, ale bohužel jsem tuto myšlenku nikdy nedokončila. Popravdě, dost se stydím! Kdo mě sleduje či je mým stálým zákazníkem ten ví, že na kvalitu si dost potrpím. Nepoužívám náhražky, chemie, aromata, nic takového. Takže proč bych měla nadále kupovat vajíčka, za kterými jsou zubožené slepičky?

Momentálně sháním farmu, která by byla v blízkosti Poděbrad a se kterou bych návazala spolupráci a odebírala vajíčka z volného chovu. Doufám, že vy, moji zákazníci, tuto změnu uvítáte! Samozřejmě takováto změna sebou přinese i zdražení dortů a dalších laskomin, ale věřím, že na mě nezanevřete a vychutnáte si ještě víc každé sousto z naší výroby.

Pojďte tuto situaci zkusit zachránit se mnou! Většina z vás řeší například cukr v dortech. Nechcete ho pro své děti, přejete si dort osladit medem, banány,… pojďme tedy řešit i vajíčka! Z mého pohledu je tato situace totiž mnohem žalostnější než cukr. Pomůžete už jen tím, že přestanete kupovat vejce označené kódem 3 CZ xxxx. Ano, stojí sice méně peněz, než šťastná vajíčka, ale ruku na srdce.. kolikrát si koupíme nějakou blbost, kterou vlastně ani nepotřebujeme? Není snad lepší si koupit kvalitní vejce, s krásně zabarveným žloutkem než něco, co doma hodíte do kouta a zapomenete, že jste to koupili?

Další možná forma pomoci je podepsání petice, aby supermarkety přestaly podporovat klecové chovy.

Doufám, že pro vás brzy seženu krásná, zdravá vajíčka a že si tak na mojich dortech smlsnete ještě víc!

 

Za šťastné slepičky,

Andy

No Comments

Post A Comment

POPTÁVKA DORTU
close slider

Pole označená * jsou povinná.